بوم سرا

راهنمای اقامتگاه های روستایی و بومگردی کشور

 برای مشاهده فهرست شماره تماس های مستقیم بیش از 200 اقامتگاه  بوم گردی در کشور اینجا کلیک کنید

www.BoomSara.com

 برای مشاهده فهرست شماره تماس های مستقیم بیش از 200 اقامتگاه  بوم گردی در کشور اینجا کلیک کنید

www.BoomSara.com


بوم کلبه ترکمن امکان اقامت بومی و طبیعت‌گردی پایدار را با چشم‌انداز طبیعت  بی‌نظیر پارک ملی گلستان،  پذیرایی محلی،  امکان خرید محصولات بومی از صندوق مشارکتی مردم و باغ گیاهان بومی و خوراکی برای علاقمندان فراهم می‌آورد. ظرفیت اکولوژ حداکثر بیست نفر می باشد  که با رنگهای زیبا و تزیینات اصیل آراسته ‌شده‌ است.

بوم ‌کلبه دردامنه کوه‌ زیبای ‌بیلی در روستای ترکمن ‌نشین توتلی‌تمک و درفاصله یک پیاده ‌روی ازپارک ملی‌گلستان واقع  شده ‌است.و امکان مجوز ورود به تمامی نقاط پارک را فراهم می آورد.

این مجموعه  برمبنای هماهنگی با طبیعت طراحی شده و اگرچه در منطقه ‌یی روستایی برپا شده با این وجود تمامی امکانات رفاهی و آسایش یک مجموعه گردشگری مرفه در آن لحاظ گردیده ‌است.

محوطه باغ با حفظ پوشش گیاهی و گونه‌های بومی، خود محل مناسبی برای تماشای طبیعت، پرندگان،  پروانه‌ها است.

برنامه های اکولوژ به صورت گروهی و با هدف ایجاد زمینه های همکاری با جامعه محلی  و ایجاد انگیزه برای حفاظت از پارک، ایجاد تعهد به  محیط  زیست در طبیعت گردان طراحی شده است.  با انتخاب یکی از برنامه ها ی تدارک دیده شده در این اکولوژ عضوی از کلوپ اکوتوریسم مسولانه  باشید.

بوم‌ کلبه ترکمن گامی در جهت شناسایی ارزش‌های پارک ملی گلستان،  فرهنگ بومی  و ایجاد حس هویت در جامعه محلی بردارید و سبب حفظ منابع طبیعی و فرهنگی این منطقه  گردید.

امکانات بوم کلبه ترکمن : پذیرایی با نوشیدنی ‌و دم‌کردنی‌های بومی ، غذای محلی  و محصولات طبیعی تهیه شده، نان تازه سنتی، امکان تهیه هنرهای بومی باز تولید شده، بازدید از مجموعه گیاهان بومی، فضای مجهز به سیستم گرمایش، سرمایش، برگزاری برنامه های گروهی به پارک ملی گلستان، پیاده روی و کوهنوردی و سرویس رفت و آمد به فرودگاه و سایر پایانه‌ها

آدرس:  پارک ملی گلستان - ترکمن صحرا